Danny Drinkwater w końcu zacznie grać? Anglik bliski wypożyczenia!

Danny Drinkwater (fot. mirror)

Na przestrzeni ostatnich lat, Chelsea przeprowadziła kilka nietrafionych transakcji. Z pewnością w tym gronie znajdzie się transfer Danny’ego Drinkwatera z Leicester w 2017 roku. Przez ponad trzy lata Anglik nawet przez chwilę nie był ważną częścią zespołu. Aktualnie 30-latek trenuje z zespołem U-23. Wygląda na to, że środkowy pomocnik w drugiej części sezonu będzie miał okazję występować na boisku. Drinkwater ma bowiem trafić na wypożyczenie do Turcji!

Dla Chelsea rozwiązanie sprawy Drinkwatera jest niezwykle trudne. Po pierwsze, Anglik cały czas ma ważny kontrakt do 2022 roku. Po drugie, były gracz Leicester inkasuje sporą tygodniówkę, która według doniesień mediów wynosi około 100 tys. funtów. W momencie negocjacji z innymi zespołami, żadna drużyna nie chce naturalnie wziąć na swoje barki opłacanie takiej pensji. Z tego też powodu Danny Drinkwater został w Chelsea na sezon 2020/2021.

Przeprowadzka do Turcji

30-latek nie ma jednak szans na grę w pierwszym zespole „The Blues”. Anglik występuje jedynie w meczach drużyny U-23. Nawet na takim szczeblu, piłkarz podejmuje absurdalne decyzje, co potwierdza m.in. sytuacja z rywalizacji przeciwko ekipie Tottenhamu U-23, gdy Danny Drinkwater postanowił sam wymierzyć karę za ostry atak rywala.

Wszystko wskazuje na to, iż środkowy pomocnik zmieni klub w styczniowym oknie. Jak twierdzi insajder Chelsea – CarefreeYouth, Danny Drinkwater trafi na wypożyczenie do tureckiej ekipy Kasimpasa, gdzie spędzi drugą część sezonu 2020/2021.

 

Komentarze

komentarzy