David Alaba planuje ogłosić we wtorek ważny komunikat!

Tylko do końca obecnego sezonu David Alaba jest związany z Bayernem Monachium. W związku z tym, iż kontrakt uniwersalnego defensora obowiązuje tylko przez kilka miesięcy, Austriak ma prawo rozmawiać z innymi klubami w sprawie swojej przyszłości. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom mediów, 28-latek podjął decyzję o swojej przyszłości i zamierza opuścić ekipę „Bawarczyków”. We wtorek Alaba ma wygłosić komunikat w sprawie swojego odejścia. 

Przez wiele tygodni zarząd Bayernu Monachium negocjował z przedstawicielami Davida Alaby. Żądania Austriaka były ogromne, dlatego zespół z Monachium porzucił rozmowy i pogodził się z faktem, iż 28-latek wkrótce pożegna się z zespołem. Z tego też powodu, triumfator Ligi Mistrzów intensywnie pracuje nad nowymi wzmocnieniami.

David Alaba ogłosi swoje odejście

Nadal jednak brakowało oficjalnego komunikatu w sprawie przyszłości Austriaka. Jak twierdzi jednak Christian Falk z Bilda, David Alaba we wtorek ogłosi swoje odejście z Bayernu.

28-latek nie zamierza jednak zdradzać, gdzie będzie występować podczas sezonu 2021/2022. Być może Austriak nadal nie uzgodnił warunków kontraktu z nowym klubem. Wydaje się, że faworytem w wyścigu o defensora jest Real Madryt, który najprawdopodobniej pożegna się z Sergio Ramosem.

 

Komentarze

komentarzy