Dyrektor TVP Sport skomentował sprawę Macieja Szczęsnego: Krzywdy nikomu nie zrobił

W środowe popołudnie media obiegła informacja dotycząca zatrzymania Macieja Szczęsnego za jazdę po alkoholu. U byłego reprezentanta Polski wykryto 0,36 promila w organizmie. Interia postanowiła spytać dyrektora TVP Sport – Marka Szkolnikowskiego o skomentowanie całej sprawy. Przypomnijmy, iż Maciej Szczęsny występuje w Telewizji Polskiej jako ekspert.

Polska Agencja Prasowa poinformowała o zatrzymaniu 56-letniego mężczyzny, u którego wykryto 0,36 promila w organizmie. Jak się okazało, był to Maciej Szczęsny, który przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia, a także przeprosił za zaistniałą sytuację.

Dyrektor TVP Sport komentuje sprawę Szczęsnego

Interia poprosiła Marka Szkolnikowskiego o komentarz zaistniałej sytuacji – Na razie nie podejmujemy decyzji o odsunięciu Macieja Szczęsnego z pracy dla TVP Sport. Znam okoliczności sprawy, krzywdy nikomu nie zrobił. Bardzo się wstydzi tego, co się stało. Potępiamy takie zachowania. Za kierownicę nie można wsiadać, nawet jak się ma tylko 0.36 promila alkoholu we krwi. 

AKTUALIZACJA:

Marek Szkolnikowski postanowił opublikować także wpis na swoim Twitterze – Potępiamy zachowanie Macieja Szczęsnego. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich postaw. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda, a największą Maciek wyrządził sam sobie. Zero tolerancji dla jeżdżących po alko. O dalszych krokach poinformujemy w odpowiednim czasie.

fot. TVP Sport