Finał Ligi Mistrzów poza Europą? To wszystko zmierzą w złą stronę

hi-res-0d77d10b1c2c2764f714e04f6e14c587_crop_exact

Dużo mówi się ostatnio o kontrowersyjnych planach na zmiany w futbolu, czy to ze strony FIFA czy UEFA. Tym razem w natarciu są ci oficjele drugiej organizacji, a konkretnie nowy szef federacji, Aleksander Ceferin.

Internetową dyskusję zapoczątkowały słowa Słoweńca, który stwierdził, że nie wyklucza możliwości zorganizowana któregoś ze zbliżających się finałów Ligi Mistrzów poza Europą. Dodaje przy tym, że nie ma żadnych wątpliwości odnośnie tego, czy podróż do Stanów Zjednoczonych byłaby problemem dla kibiców.

„Ten pomysł wymaga oczywiście przedyskutowania, ale podróż nie powinna być wielkim problemem dla kibiców. Z Portugalii leci się niemal tyle samo, co do Azerbejdżanu czy Nowego Jorku” – komentuje.

Musimy przyznać, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sensu tego porównania. Pan Ceferin zapomina jednak, że już z Azerbejdżanu do Portugalii jest bliżej niż do Stanów Zjednoczonych. Poza tym zestawienie wyjazdowego meczu eliminacyjnego w Baku, który obejrzy garstka fanów z finałem Ligi Mistrzów. Czapki z głów.

Oczywiście czas jest tylko jednym aspektem w tego typu podróżach. Należy dodać do niego jeszcze ten najważniejszy, czyli finansowy. Przelot, zakwaterowanie i bilet na mecz w jednym z najdroższych miejsc świata, z pewnością odsunie od pomysłu wyjazdu wielu kibiców, dla których mecz w Europie nie byłby problemem. Wsparcie dla klubów zostanie zatem ograniczone, a zagorzałych kibiców zastąpią turyści. Czy to zmienia cokolwiek dla federacji? Nie, pieniądze będą się zgadzać, a nowe wpływy pozwolą na ich większy zastrzyk w przyszłości.

Jak do tej pory wszystkie finały Pucharu Europy rozgrywane były w obrębie Starego Kontynentu, więc ewentualna zmiana byłaby tym bardziej znacząca. Do jakichkolwiek decyzji jeszcze daleka droga, ale po wspomnianej wypowiedzi już pojawili się chętni do zorganizowania meczu u siebie.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy