Gareth Bale wraca do Tottenhamu. Uzgodniono szczegóły transferu!

Transfer Bale'a do United ponownie nie dojdzie do skutku?

Takiego powrotu raczej nikt się nie spodziewał. W trakcie sezonu 2020/2021, Gareth Bale będzie reprezentować barwy Tottenhamu. Przenosiny Walijczyka do ekipy z Premier League zostały uzgodnione. Już w piątek Bale powinien zjawić się w Londynie, gdzie przejdzie testy medyczne.

Bardzo intensywnie Real Madryt pracował nad rozwiązaniem sprawy Bale’a. Walijczyk miał marginalny wpływ na wyniki zespołu podczas kampanii 2019/2020. Dlatego też, hiszpański zespół chciał pożegnać się z 31-latkiem przynajmniej na rok, by odciążyć wydatki na pensje zawodników.

Gareth Bale wraca do Tottenhamu

Zainteresowanie ponownym sprowadzeniem Walijczyka wykazał Tottenham. We wtorek pojawił się pierwsze, konkretne informacje w kontekście możliwego powrotu Bale’a do Londynu. Oba kluby szybko doszły do porozumienia. Jak informuje bowiem Fabrizio Romano, Real Madryt uzgodnił z Tottenhamem warunki transakcji.

Bale trafi do ekipy „Kogutów” na zasadzie rocznego wypożyczenia. Zespół z La Liga będzie przez ten czas opłacać część wynagrodzenia Walijczyka. Sam zawodnika z kolei już w piątek zjawi się w stolicy Anglii, gdzie przejdzie testy medyczne.

Poważne wzmocnienia

Bale nie będzie jedynym graczem „Królewskich”, który trafi do Tottenhamu w letnim oknie transferowym. Nieco wcześniej uzgodniono bowiem  przeprowadzkę hiszpańskiego defensora, Sergio Reguilona,

Komentarze

komentarzy