Steven Gerrard coraz bliżej pracy w Premier League!

Sporo zmian następuje w Premier League. Z trenerami, którzy rozpoczęli sezon 2021/2022 pożegnało się już pięć ekip: Norwich, Newcastle, Watford, Aston Villa oraz Tottenham. Trzy z nich znalazły już następców. Nowego trenera nie wybrała jeszcze m.in. Aston Villa. Według ostatnich doniesień mediów szkoleniowcem klubu z Birmingham może zostać Steven Gerrard.

W wyniku rozczarowujących rezultatów z posadą trenera Aston Villi pożegnał się Dean Smith. Zespół z Villa Park przegrał pięć ligowych meczów z rzędu. Ostatnie spotkanie to porażka 0:1 z Southampton. Ten pojedynek zadecydował o przyszłości Deana Smitha.

Steven Gerrard szkoleniowcem Aston Villi?

Jak twierdzi „The Telegraph”, najpoważniejszym kandydatem na stanowisko nowego trenera jest Steven Gerrard. Według wspominanego źródła, sam Anglik chętnie podchodzi do ewentualnej pracy w klubie z Birmingham, a przedstawiciele Aston Villi zamierzają rozpocząć oficjalne rozmowy z Rangersami, by uzgodnić przeprowadzkę 41-latka. Klauzula wykupu Gerrarda wynosi około 2 miliony funtów. Taka kwota nie stanie na przeszkodzie.

Steven Gerrard z powodzeniem prowadzi szkocki klub od czerwca 2018 roku. W sezonie 2020/2021 piłkarze Rangersów przerwali hegemonię Celtiku i sięgnęli po mistrzostwo.

Komentarze

komentarzy