Joan Laporta miał nadzieję, że Leo Messi będzie grać za darmo

W trakcie letniego okna transferowego Leo Messi po wielu latach opuścił Barcelonę. Był to efekt problemów finansowych „Dumy Katalonii”, która nie mogła zapewnić Argentyńczykowi odpowiedniego wynagrodzenia. W związku z całym zamieszaniem pojawił się nawet temat ewentualnego gry Messiego za darmo. Jak się okazuje, taką nadzieję miał sam Joan Laporta.

Sytuacja finansowa zespołu z Camp Nou jest bardzo nieciekawa. Szczegóły podczas specjalnej konferencji przedstawił ostatnio dyrektor generalny FC Barcelony – Ferran Reverter. Przy takich długach i wielomiesięcznym złym zarządzaniu, kontrakt dla Leo Messiego był po prostu niemożliwy.

Laporta liczył na grę za darmo

Nic dziwnego, że w akcie desperacji niektórzy kibice „Dumy Katalonii” zaczęli dyskutować o ewentualnej grze Leo Messiego za darmo. Był to oczywiście irracjonalny pomysł. Jak się jednak okazuje, taka myśl przeszła przez głowę Joana Laporty, który oznajmił to w rozmowie z RAC1 – Za bardzo kocham Messiego, by się na niego złościć. Nadszedł czas, kiedy pewne kwestie po prostu nie mogły się wydarzyć. Po obu stronach było rozczarowanie. Miałem nadzieję, że zmieni zdanie i powie, że będzie grał za darmo. Myślę, że LaLiga zaakceptowałaby to, ale nie mogliśmy prosić o to takiego piłkarza, jakim jest Leo Messi.

Barcelona po utracie Argentyńczyka nie radzi sobie najlepiej. Zespół z Camp Nou jest aktualnie na dziewiątym miejscu w lidze hiszpańskiej, a także ma za sobą dwie porażki w Lidze Mistrzów z bilansem bramkowym 0:6.