Jordan Pickford nie zostanie ukarany za faul na Virgilu van Dijku

Faul Jordana Pickforda na Virgilu van Dijku był najczęściej poruszanym tematem w kontekście weekendowych spotkań Premier League. Według wielu kibiców i ekspertów, bramkarz Evertonu powinien otrzymać czerwoną kartkę. Jak się okazuje, Anglik nie zostanie zawieszony. Taką decyzję podjęła FA.

Przed Liverpoolem trudne miesiące. Klub z Anfield poinformował w niedzielę, iż Virgil van Dijk przejdzie operację. Termin powrotu Holendra nie jest znany, ale z pewnością 29-latek nie pojawi się na murawie do końca roku. Co więcej, być może środkowy defensor opuści cały sezon.

Pickford nie zostanie ukarany

Powtórki faulu Pickforda na van Dijku sugerowały, że golkiper Evertonu powinien otrzymać czerwoną kartkę. W trakcie meczu arbiter główny po konsultacji z sędzią odpowiedzialnym za VAR nie ukarał Jordana wykluczeniem. Nie oznaczało to jednak, że Jordan Pickford uniknie zawieszenia. Całą sprawę mogła zbadać angielska federacja.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

W poniedziałek FA wydała oficjalny komunikat. Jordan Pickford nie zostanie ukarany za faul na defensorze „The Reds”. Decyzję uargumentowano faktem, iż sędzia wiedział o całym zdarzeniu i nie pokazał czerwonej kartki.