Jose Callejon po siedmiu latach opuszcza Napoli. Szykuje się powrót do La Liga!

Od 2013 roku Jose Callejon reprezentował barwy Napoli. Kampania 2019/2020 była ostatnim sezonem Hiszpana w neapolitańskiej ekipie. Według ostatnich doniesień mediów, 33-latek prowadzi rozmowy z Villarreal. 

Przeprowadzka z La Liga do Serie A była jedną z lepszych decyzji ofensywnego gracza w karierze. Callejon nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie Realu Madryt, dlatego „Królewscy” bez żalu oddali zawodnika do Napoli za około 10 milionów euro.

Już w trakcie pierwszego sezonu we włoskiej ekstraklasie, Jose Callejon był kluczowym graczem neapolitańskiego klubu, zdobywając 15 goli oraz zaliczając 7 asyst. Najlepsza kampania Hiszpana w barwach zespołu z Serie A przypada na rozgrywki 2016/2017. We wspomnianym sezonie, 33-latek zdobył 14 goli oraz zaliczył 12 asyst w 37 ligowych występach.

Jose Callejon trafi do Villarreal?

Choć Callejon był ważnym ogniwem Napoli w ubiegłej kampanii, to włoski zespół nie przedłużył umowy z Hiszpanem. Kontrakt ofensywnego piłkarza obowiązywał tylko do końca rozgrywek 2019/2020.

Według informacji Di Marzio, Callejon prowadzi rozmowy z Villarreal w sprawie powrotu do La Liga. Obie strony są pozytywnie nastawione do negocjacji, dlatego 33-latek wkrótce może zostać zawodnikiem hiszpańskiego klubu.

Ambitne plany

W trakcie letniego okna transferowego zarząd Villarreal dokonał kilku ciekawych wzmocnień. Zespół zasilił bowiem Kubo. Dodatkowo do drużyny trafili Parejo oraz Coquelin. W szeregach klubu nastąpiła także zmiana na ławce trenerskiej. Funkcję pierwszego szkoleniowca objął Unai Emery.