Juniorzy FC Barcelony zarabią duże pieniądze

Nie od dziś wiadomo, że angielskie kluby podkradają młode talenty z Hiszpanii. Włodarze klubów z Półwyspu Iberyjskiego od zawsze zwracały na to uwagę organom FIFA. Niestety, ale nic pozytywnego w tym sektorze się nie działo, a walka z wiatrakami trwa nadal. Od pewnego czasu wydaje się jednak, że Barcelona wreszcie znalazła rozwiązanie tego problemu.  

Poprzedniego lata kluby z Premier League zaproponowały ciekawe kontrakty czterem zawodnikom z grupy wiekowej cadete FC Barcelony. Byli to Jandro Orellana, Sergi Gomez, Abel Ruiz i Juan Miranda. Cała czwórka jest oczywiście bardzo utalentowana i miała trafić do grupy Juvenil. Stamtąd jest już prosta droga do drugiej drużyny, a najlepsi dostają szansę treningów z pierwszą drużyną.

Od wielu lat jest tak, że gdy dany piłkarz wyróżnia się w Cadete i niebawem ma trafić do Juvenil, to jego rodzice dostają wtedy telefon z Londynu albo Manchesteru. Nie sposób się oprzeć propozycjom Anglików, ponieważ często są to oferty nie do odrzucenia. W tym roku proponowali m.in 120 tysięcy euro za rok gry, mieszkanie, a w jednym przypadku ściągnięcie rodziców młodego piłkarza do Anglii. Oczywiście klub zapewniłby im dobrze płatną pracę. Barcelona nie może sobie pozwolić nawet na połowę takiego wynagrodzenia. Jednak w tym roku udało się zatrzymać wszystkich zawodników. Jakim cudem?

W Barcelonie za trzy lata gry w grupie wiekowej Juvenil zarabia się odpowiednio 12,15 i 18 tys. euro. Jak łatwo policzyć jest to mniej więcej 10-20% tego co oferują kluby z Premier League. Blaugrana postanowiła wprowadzić jednak długoterminowy system premii. Każdego zawodnika z wyżej wymienionej czwórki wyceniła na 150 tysięcy euro. Jeżeli w przeciągu trzech lat jeden z tych zawodników trafi do Barcelony B, co jest prawie pewne, to wtedy klub wypłaci im w formie bonusu różnicę między pensją, a 150 tysiącami euro.

Najlepiej wytłumaczyć to będzie na prostym przykładzie. Jeśli np. Sergi Gomez trafi do Barcelony B po trzech sezonach gry w Juveni, to otrzyma od klubu w formie bonusu 105 tysięcy euro. Stanie się tak dlatego, ponieważ przez trzy lata w drużynie juniorskiej zarobi 45 tysięcy euro, a wyceniony jest na 150 tysięcy euro. Klub wypłaci mu więc różnicę między tymi kwotami.

Katalończyków oczywiście nigdy nie będzie stać na tak wysokie kontrakty dla młodych adeptów futbolu, ale system premiowy to na pewno dobra decyzja, która pozwoli zatrzymać wielu utalentowanych chłopaków w klubie. Czas pokaże, czy to wystarczy, ale wydaje nam się, że angielskie kluby mogą niedługo proponować nie 120 tysięcy za rok gry, a nawet około 300 tysięcy euro i inne bonusy.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy