Kibice Premier League zapłacą mniej za wszystkie wyjazdy niż za karnet na własny stadion

arsenal-fans-season-tickets-emirates-stadium_3309357

Fani Arsenalu i Chelsea mogą zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, jeśli wybiorą pojedynczo 19 spotkań wyjazdowych, aniżeli wszystkie mecze na Emirates Stadium lub Stamford Bridge.

Jak wykazują badania, fani Chelsea zapłacą więcej za całosezonowe karnety niż za 19 pojedynczych spotkań wyjazdowych. Co ciekawe, ta suma będzie o ponad 200 funtów większa dla fanów Chelsea (podobna kwota dotyczy Kanonierów), nawet licząc koszty podróży. To wszystko ze względu na wysokie ceny obecne na Emirates Stadium oraz Stamford Bridge (i drogą komunikację miejską w Londynie), a także przepis wprowadzony przez Premier League. Na jego mocy władze angielskich klubów piłkarskich zdecydowały, że przez najbliższe trzy sezony cena biletów na mecze Premier League dla kibiców gości nie będzie rosnąć i wyniesie maksymalnie 30 funtów.

Dla innych zespołów te dysproporcje są nieco mniejsze, choć w niektórych przypadkach różnica między ceną wyprawy na wszystkie mecze domowe, a sumą pieniędzy potrzebnych na wyjazdy mieści się w granicach 160 funtów. Mowa tutaj m.in o sympatykach Liverpoolu, Tottenhamu czy Watford.

Karnet na Arsenal kosztuje 1014 funtów, co mianuje go najdroższym w całej Premier League. Dzięki temu fani The Gunners mogliby zaoszczędzić 183 funty, jeżdżąc na wszystkie mecze wyjazdowe. Jednocześnie władze Arsenalu zadecydowały, że obniżą ceny biletów na najdalsze miejsca dla swoich kibiców – wejściówki nie będą droższe niż 26 funtów. Ta cena dotyczy jedynie meczów w kategorii C (czyli na najsłabszych rywali), dodatkowo trzeba mieć wyrobione stałe członkostwo klubu.

W Chelsea istnieje specjalny fundusz dla fanów The Blues, który zapewnia im zniżkę w kwocie 10 funtów na starcia wyjazdowe. Z podobnej gratyfikacji korzystają fani Stoke, którzy mają zapewniony darmowy wyjazd na spotkania poza Britannia Stadium, co znacznie zmniejsza koszty wyjazdów do najbardziej oddalonego Southampton czy Londynu. Southampton oferuje za to najtańsze bilety dla kibiców gości w całej lidze, które kosztują 20 funtów.

Ceny w tabeli uwzględniają najtańszy domowy karnet i koszty publicznego transportu. Mecze wyjazdowe były zliczane na podstawie informacji podanych na stronach klubowych i kibicowskich. W każdym przypadku wzięto poprawkę na takie elementy jak spotkania rozgrywane w tym samym mieście.

voucherbox.co.uk
voucherbox.co.uk

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy