Kolejne zmiany Guardioli w City. Tym razem zablokował internet

guardiola

Pep Guardiola objął rządy w Manchetserze City niecałe trzy miesiące temu. Od tego czasu w klubie wiele się pozmieniało. Końcem lipca Hiszpan wprowadził prawdziwe trzęsienie ziemi jeśli chodzi o żywienie graczy. Tym razem Guardiola poszedł krok dalej i w klubie zawodnicy mają zakaz korzystania także z internetu.  

Były menedżer Barcelony jest znany ze swojej skrupulatności i dbałość o detale. To one sprawiają, że często Hiszpan jest o krok dalej od przeciwników. Ponad miesiąc temu, po tym jak jego piłkarze wrócili z urlopów z nadwagą, postanowił zmodernizować menu dla piłkarzy. Szkoleniowiec The Citizens zakazał zawodnikom spożywania pizzy, fast foodów oraz wysokokalorycznych soków. Hiszpan chciał w ten sposób za wszelką cenę nie dopuścić do praktyk, jakie stosowano u poprzednich trenerów City, kiedy to piłkarze obżerali się byle czym. Zwyczajem z Barcelony czy Monachium Guardiola również zalecił zespołowi, aby po domowych spotkaniach na Etihad jadł posiłki w klubowej stołówce.

Dziś natomiast dotarła do mediów informacja, że Guardiola posunął się jeszcze dalej i w obiektach klubu zakazał swoim podopiecznym korzystania z internetu. Zdradził to Pablo Zabaleta, który twierdzi, że zawodnicy czują się w klubie całkowicie odizolowani: – Nasza szatnia znajduje się na parterze. W tym miejscu całkowicie nie ma połączenia z żadną siecią. Czujemy się całkowicie odizolowani.

Mimo to Zabaleta nie narzeka na nowe zwyczaje: – Marzeniem każdego piłkarza jest praca z najlepszymi trenerami na świecie, a dziś właśnie z takim pracuje. Można się od niego nauczyć naprawdę wielu rzeczy. Oprócz wiedzy, jaką posiada o tej dyscyplinie, można także poznać jego pasję do futbolu i po prostu z niej czerpać.

Guardiola także postanowił zmienić niektóre zasady odnośnie snu swoich graczy. Piłkarze na noc przed domowym spotkaniem mają możliwość spania we własnym domu, a nie tak jak jest to w większości klubów, w hotelu klubowym. Ta zmiana podobno pozwala zawodnikom zredukować stres przed spotkaniem, dzięki obecności najbliższych.

Hiszpan także dokonał kilka ruchów odnośnie spraw medycznych. Wprowadził do klubu dietetyk Silvie Tremolede, która pomogła Leo Messiemu w powrocie do formy zdrowotnej, dzięki specjalnej diecie.

Jak pokazuje czas, zmiany wprowadzone przez Guardiola w Manchesterze wydają się owocować. Hiszpan nie tylko odrodził grę Obywateli, lecz także dzięki kilku ruchom umiejętnie usprawnił działanie klubu. Podobnymi krokami cechował się w Barcelonie oraz w Monachium, gdzie zdobywał trofea. Jeśli ta sytuacja powtórzy się tym razem w Anglii, sympatycy Manchesteru City jak i szefowie klubu, na pewno nie będą mu tego mieli za złe.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy