Leo Messi ma dość? Media wytypowały termin odejścia Argentyńczyka z Barcelony!

Mówisz Leo Messi, myślisz Barcelona. Argentyńczyk od wielu lat jest czołową postacią „Dumy Katalonii”. Trudno sobie wyobrazić zespół z Camp Nou bez Messiego w składzie. Według spekulacji mediów, to możliwe. Leo ma bowiem rozważać opuszczenie drużyny w 2021 roku.

Szanse Barcelony na obronę tytułu mistrzowskiego wydają się coraz mniejsze. Dzięki wynikom 33. kolejki, Real Madryt ma już przewagę czterech punktów nad „Dumą Katalonii”. Spoglądając na formę zespołu z Madrytu, trudno sobie wyobrazić, by do końca kampanii podopieczni Zidane’a stracili tyle punktów, a Barcelona wygrała wszystkie swoje mecze.

Messi opuści Barcelonę?

Do postawy drużyny na murawie dochodzą także problemy pozaboiskowe. Sztab szkoleniowy rzekomo nie ma najlepszych relacji z piłkarzami. Na potwierdzenie tych słów media zaprezentowały zachowanie Leo Messiego w trakcie rywalizacji z Celtą. Argentyńczyk zignorował wskazówki od asystenta.

Sprawa wydaje się całkiem poważna. Jak podaje Cadena SER, Leo Messi rozważa odejście z Barcelony w 2021 roku.

Warunki kontraktu

Obecna umowa Argentyńczyka obowiązuje tylko do końca sezonu 2020/2021. Oznacza to, iż w przyszłym roku 33-latek może opuścić klub na zasadzie wolnego transferu. W związku z zaistniałą sytuacją, Barcelona nakłania piłkarza do podpisania nowego kontraktu.

W tej kwestii były już prowadzone rozmowy. Jak sugerują hiszpańskie źródła, negocjacje zostały jednak wstrzymane.

Komentarze

komentarzy