Leo Messi przed szansą wyrównania rekordu Sergio Ramosa!

To będzie wyjątkowe El Clasico. Przynajmniej z jednego powodu. W sobotnim starciu Realu Madryt z Barceloną nie wystąpi bowiem Sergio Ramos. To pierwszy taki przypadek od momentu transferu defensora do ekipy „Królewskich”, kiedy to Ramos nie wystąpi w ligowym El Clasico. Tym sposobem Leo Messi stoi przed szansą, by wyrównać rekord piłkarza Realu. Mowa o liczbie rozegranych spotkań.

Na początku kwietnia Real Madryt poinformował o kontuzji Sergio Ramosa. Uraz hiszpańskiego zawodnika sprawił, iż 35-latek nie może wystąpić w sobotniej potyczce z Barceloną. Nieobecność Sergio w tym meczu jest czymś zupełnie nowym. Warto bowiem pamiętać, że do tej pory kapitan „Królewskich” zagrał we wszystkich ligowych El Clasico, w których miał możliwość wystąpić.

Messi wyrówna rekord Ramosa?

Co ciekawe, do tej pory żaden inny piłkarz nie miał na swoim koncie więcej występów w El Clasico niż Sergio Ramos. Ta sytuacja może ulec zmianie już w sobotę, gdyż o jeden mecz mniej ma na swoim koncie Leo Messi. Trudno wyobrazić sobie, by Ronald Koeman nie wystawił Argentyńczyka w tak ważnym meczu.

Leo Messi strzeli gola w El Clasico. Zagraj ten typ po kursie 1.96 w BETFAN 

Tym samym Messi najprawdopodobniej będzie miał tyle samo występów (45) w El Clasico to Ramos. Jak na razie trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje tercet Manuel Sanchis, Paco Gento oraz Xavi (42 występy). Jak wiadomo żaden z tej trójki nie zdoła już poprawić wyniku.

Może to natomiast zrobić Sergio Busquets, który zajmuje czwartą pozycję. Hiszpański pomocnik rozegrał do tej pory 39 meczów w El Clasico.

 

Komentarze

komentarzy