List rodzica w sprawie zamieszania z Marcinem Mięcielem i analiza wideo z meczu

untitled-design-9

Kilka dni temu do internetu „wyciekł” protokół sędziowski z meczu drużyn U12 STF Champion oraz KS Raszyn. Trudno było ocenić wiarygodność tej sytuacji, bo mieliśmy do oceny tylko dwa głosy – relację sędziego i Mięciela. Dostaliśmy jednak list od jednego z rodziców, a do tego udało nam się wejść w posiadanie nagrania całego spotkania. Postanowiliśmy nieco naprostować całą sprawę, bo niektóre wyroki były już niesłusznie wydane. Internet niestety ma to do siebie, że szybko niektóre rzeczy zapomina, a przyjmuje tylko wybrane fakty. 

Na sam początek publikujemy list rodzica, którego syn trenuje w szkółce Marcina Mięciela.

„Szanowny Panie Redaktorze.
Pragnę odnieść się do napisanego przez Pana artykułu, dotyczącego meczu drużyn u-12.

Nie wiem kto i po co rozpętał tę burzę wokół Pana Mięciela i jego szkółki, wykorzystując przy tym młodego sędziego (nie sądzę bowiem, żeby sam wpadł na taki pomysł, ale jeśli tak – to tym bardziej nie pojmuję celu).
Niemniej, wydaje mi sie, że byłoby słuszniej posprawdzać dokładnie fakty, zanim zacznie się cokolwiek pisać.

Otóż traf chciał, że podczas rzeczonego meczu cały czas włączone były 2 kamery, z czego jedna ustawiona była bezpośrednio przy rodzicach OBYDWU drużyn. I co? Ano nic. Przez cały mecz nie pada żadne ze słów jakoby wypowiedzianych przez rodziców gości pod adresem sędziego, nie ma żadnych chamskich komentarzy ani wyzwisk. Brak również jakichkolwiek okrzyków czy innych form wywierania tej ogromnej presji o której Pan pisze, na młodych zawodników przez ich opiekunów. Owszem, słychać wszystko co mówią kibice (obydwu drużyn) – ale to jest tylko zwykły, nawet nieszczególnie głośny doping. Może czasami w jakichś wyjątkowo emocjonujących momentach jest trochę głośniej, ale w końcu to przecież mecz piłki nożnej a nie koncert symfoniczny. I jeszcze zadaję sobie pytanie – nawet gdybyśmy założyli, że miałyby miejsce jakiekolwiek ataki słowne na Pana Sędziego ( ale nie miały miejsca !), to w jaki sposób odróżniłby, że padają one ze strony kibiców gości a nie gospodarzy, skoro stali i siedzieli obok siebie, a nawet częściowo i nieskoordynowanie „rozeszli się” po terenie obiektu ? Na boisku na którym odbywał się mecz nie ma sektora gości i gospodarzy. Ale to była tylko taka mała dygresja. Wróćmy jednak do Pana Sędziego. Nie mnie tu oceniać jego kompetencje, bo po prostu nie znam się na tym, ale faktem jest, że nawet laik mógł dostrzec spore braki umiejętności, w szczególności w zakresie oceny wagi sytuacji i niedostrzeganie tego co dzieje sie na boisku (np. sfaulowani chłopcy dość długo musieli czekać na interwencję Sędziego, zanim zauważył że coś się dzieje i przerywał mecz). Na rzeczonym filmie znajduje się również scena, która prawdopodobnie stała sie przyczynkiem do wariacji Pana Sędziego odnośnie wypowiedzianych przez Pana Mięciela słów. I co ciekawe – to wszystko również można dokładnie usłyszeć na nagraniu. A przy okazji można dostrzec stosunek Pana Mięciela do jego podopiecznych i naprawdę, każdemu młodemu piłkarzowi można życzyć takiego Trenera jakim jest Pan Mięciel.

Nie wiem, czy miała miejsce jakakolwiek rozmowa pomiędzy Panem Sędzią a Panem Mięcielem w szatni po meczu, ponieważ tam kamery nie było, ale wiem, że praktycznie cały czas trener był tam w towarzystwie swoich podopiecznych. W każdym razie jedno jest pewne – w kwestii wulgarnych słów skierowanych przez rodziców do Pana Sędziego – jest to absolutne wyssane z palca klamstwo. Nic takiego nie miało miejsca ani w trakcie meczu, ani tym bardziej po jego zakończeniu. I tu w konsekwencji rodzi się pytanie jak w takim razie NAPRAWDĘ wyglądała ewentualna rozmowa w szatni pomiędzy Panem Sędzią i Panem Mięcielem, którą w tak barwny sposób Pan Sędzia opisał w protokole. Acha, i jeszcze jedno pytanie. Czy to normalne, że tego typu dokument praktycznie natychmiast po jego sporządzeniu znalazł się w posiadaniu mediów ? Reasumując- nie jest moim celem wydawanie opinii na temat tego co stało się lub nie, podczas niedzielnego meczu U-12. Przedstawiłam tu jedynie suche fakty, nad którymi jak myślę pochylić się powinien ktoś bardziej w tej kwestii kompetentny”


Dostaliśmy również film z całego spotkania. Nie był on w żaden sposób montowany, więc nie ma tu żadnego pola do manipulacji. Poproszono nas jednak, by na ten moment nie upubliczniać nagrania, więc tak też zrobimy. Cały materiał video ma ponad godzinę. Przejrzeliśmy go bardzo dokładnie z wieloma powtórkami, by posłuchać co krzyczą rodzice i Marcin Mięciel, i trzeba przyznać, że opinia sędziego jest mocno przejaskrawiona.

Sam Mięciel na boisku pojawia się w trzech sytuacjach, gdy któryś z jego podopiecznych mocniej ucierpiał. Raz stanowczo zwrócił uwagę sędziemu, że dostaje za sędziowanie pieniądze, więc niech zacznie biegać (bez wulgaryzmów).

Sam rodzic w liście zauważa, że ciężko stwierdzić, co powiedział trener w szatni sędziowskiej, ale warto zacytować sędziego „Podczas meczu kibice (rodzice) drużyny gości głośno ubliżali mi wykrzykując w moim kierunku słowa m.in „ty kutasie, baranie, pedale ty itp”.

Po analizie dostanego materiału nie doliczyliśmy się tam żadnego z wyżej wymienionych określeń. Ba, nawet popularnej „kurwy” ciężko się tam doliczyć. Są jedynie emocje, doping i reakcja na wydarzenia boiskowe. Nikt nie obraził tam sędziego. Reagowano na jego decyzje, ale nie w sposób wulgarny.

Mając teraz obraz tego, jak sędzia opisał zachowanie kibiców, możemy poddać pod wątpliwość, co usłyszał od Marcina Mięciela w swojej szatni.

Zdjęcie raportu sędziowskiego bardzo szybko trafiło w posiadanie Pawła Kapusty z Piłki Nożnej. Zaczepiliśmy go z pytaniem, kto mu to przysłał, by nieco zmienić tok dyskusji, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Na dowód posiadanego przez nas nagrania, wrzucamy screena, ale tak jak pisaliśmy, teraz nie możemy udostępnić ani fragmentu, ani całości.

nagranierodzic

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy