Lucas Digne zostanie graczem Aston Villi!

Lucas Digne
Lucas Digne

W ostatnich dniach Aston Villę wzmocnił Philippe Coutinho, który trafił do ekipy Gerrarda na zasadzie wypożyczenia. Zespół Birmingham już wkrótce sfinalizuje kolejną transakcję. Piłkarzem AV zostanie bowiem Lucas Digne. Francuz trafi do drużyny z Villa Park na zasadzie transferu definitywnego. 

Na początku grudnia Lucas Digne przestał pojawiać się w wyjściowym składzie Evertonu. Jak się okazało, był to efekt konfliktu na linii Digne – Benitez. Spór był na tyle duży, że szkoleniowiec „The Toffees” oraz sam defensor nie wyobrażali sobie dalszej współpracy. W związku z tym, Everton sprowadził następcę – Mykolenko, a sam Digne zaczął szukać sobie nowego zespołu.

Lucas Digne zostanie graczem AV

Początkowo media łączyły Digne z przenosinami na Stamford Bridge. Chelsea poszukuje bowiem zawodnika, który wypełni lukę po kontuzjowanym Chilwellu. Przedstawiciele „The Blues” wycofali się jednak z wyścigu o francuskiego defensora, gdyż Everton oczekiwał transferu definitywnego.

Ostatecznie Lucas Digne trafi do Birmingham. Jak informuje Fabrizio Romano, Aston Villa ustaliła przeprowadzkę obrońcy za 27 milionów euro. Sam piłkarz ustalił warunki kontraktu z ekipą Gerrarda.