Co z Luizem, Willianem i Coutinho? Agent piłkarzy rzuca światło na ich sytuacje

Bardzo dużo pracy w trakcie najbliższego okna transferowego może mieć Kia Joorabchian. Znany agent piłkarski reprezentuje interesy takich graczy, jak David Luiz, Willian czy Philippe Coutinho. W rozmowie z mediami, Joorabchian wypowiedział się na temat sytuacji tych zawodników. 

Praktycznie codziennie pojawiają się nowe informacje odnośnie do Davida Luiza. Spore zaskoczenie wzbudziły warunki kontraktu defensora z Arsenalem. Jak się okazało, Luiz związany jest z zespołem tylko na jeden sezon. Dodatkowo, koszty przenosin obrońcy okazały się zdecydowanie większe, niż przypuszczano.

W trakcie rozmowy ze „Sky Sports”, Joorabchian skomentował sytuację zawodnika „Kanonierów” – David Luiz jest szczęśliwy w Arsenalu. Ma bardzo dobre relacje z trenerem oraz dyrektorem sportowym. Klub posiadał opcję, która wygasła. Do tego pojawiły się skutki koronawirusa. Możliwość przedłużenia umowy zakończyła się właśnie w środku pandemii. Wszystko zostanie załatwione w momencie, gdy wrócimy do normalności.

David usiądzie do rozmów z Arsenalem przed rozpoczęciem sezonu. Przeprowadzą rozmowy i zadecydują, czy zostanie, czy też nie. Szansę są jednak bardzo duże. Luiz nie ma bowiem ochoty wyjeżdżać – oznajmił Kia

Brak rozmów w sprawie transferu Williana

Agent odniósł się także do sprawy Williana – On chce podpisać trzyletni kontrakt. Następnie zobaczy, gdzie doprowadzi go jego kariera. Polityka Chelsea zezwala tylko na dwa lata. Szanujemy ich stanowisko, jednakże Willian ma swoją karierę i ambicje. Chce zakończyć przygodę z piłką na bardzo wysokim poziomie.

W tej chwili jest jednak zawodnikiem Chelsea. Ma umowę z klubem do końca sezonu. Myślę, że rozmowa o tym, gdzie dołączy nie jest na miejscu. Obecnie nie rozmawialiśmy z Tottenhamem, ani żadnym innym klubem.

Coutinho chce do Premier League

Kia Joorabchian potwierdził także doniesienia mediów w sprawie Coutinho i jego chęci powrotu do Anglii –  Chciałby kiedyś wrócić do Premier League. Może to się nie zdarzyć w tym roku, być może będzie to później. Na razie o niczym nie rozmawialiśmy.

 

 

Komentarze

komentarzy