Roczny pobyt Davida Luiza w Arsenalu kosztował „Kanonierów” 24 miliony funtów?!

Dużo emocji wśród kibiców Arsenalu i Chelsea wzbudziła zmiana klubu przez Davida Luiza w ubiegłym roku. Brazylijski defensor opuścił „The Blues”, zasilając lokalnego rywala, ekipę „Kanonierów”. Choć początkowo wydawało się, że cała transakcja jest dobrym ruchem ze strony Arsenalu, to ostatnie doniesienia mogą obalić tę tezę. 

Kilka dni temu nowe światło na sytuację zawodnika rzuciło Sky Sports. Według tego źródła, David Luiz związał się z „Kanonierami” tylko na jeden sezon. Co więcej, 33-latek rzekomo nie przedłuży umowy, opuszczając zespół po zaledwie dwunastu miesiąca.

Kulisy transferu

Do konkretnych szczegółów całej transakcji dotarł jeden z dziennikarzy „The Athletic”. Amy Lawrence podtrzymał informację na temat warunków umowy, zdradzając koszty sprowadzenia defensora na Emirates.

Arsenal łącznie wydał na Davida Luiza 24 miliony funtów. Osiem milionów trafiło do Chelsea z tytułu transferu. Sześć milionów z kolei otrzymali pośrednicy tego transferu. Ostatnie dziesięć milionów z tej kwoty to pensja, jaką otrzymał Brazylijczyk za rok gry w londyńskiej ekipie.

Luiz wróci do Benfiki?

Przyszłość środkowego obrońcy nie jest rozstrzygnięta. Arsenal nadal ma szansę przedłużyć umowę z piłkarzem. Sam Luiz natomiast poinformował w ostatnim czasie, iż chciałby zakończyć swoją piłkarską karierę w Benfice. Pytanie, czy powrót do Lizbony nastąpi już przed sezonem 2020/2021.

Komentarze

komentarzy