Maciej Murawski dla Zzapołowy: „Portugalia może cieszyć się dziś ze zwycięstwa”

murawski zzp

Przed meczem Portugalia – Francja zadzwoniliśmy do Macieja Murawskiego z prośbą o komentarz i wytypowanie zwycięzcy dzisiejszego pojedynku. 

Czy mecz Francja – Niemcy nie był przedwczesnym finałem? Chyba wszyscy boimy się ewentualnego rozczarowania po dzisiejszym spotkaniu.

Meczem na pewno nie powinniśmy być rozczarowni. Rozczarowani możemy być jednak sposobem, w jaki obie drużyny mogą podejść do tego spotkania. Pamiętajmy, że Portugalia na pewno się nie otworzy i będzie czekała na jakiś kontratak. Jestem przekonany, że tu nie zobaczymy fajerwerków, jeśli chodzi o ten zespół.

Do meczu z Chorwacją grali tak, że to oni mieli inicjatywę. Od fazy pucharowej nieco zmienili swój styl gry i to rywale częściej byli przy piłce. Dziś będzie tak samo, bo to Francja grając u siebie będzie chciała za wszelką cenę wygrać.

Ten turniej jest bardzo specyficzny. Drużyny wygrywały swoje mecze mocną defensywą i raczej mało mieliśmy spotkań, gdzie oglądaliśmy ofensywny futbol z dużą liczbą bramek.

Na kim będzie ciążyła większa presja? Nasz redakcyjny kolega napisał o tym, że Portugalia tylko może, a Francja musi wygrać.

Dokładnie tak. Większość oczekuje tego, że Francja dziś wygra. Pamiętam Mistrzostwa Europy z 2004 roku, kiedy to Portugalia grała u siebie i znaleźli się wtedy w takiej samej sytuacji jak Francuzi dzisiaj. W finale grali z rewelacyjną Grecją i również większość stawiała na to, że Portugalia wygra.

Chyba trochę jest tak, że jak myślimy o Portugalii, to widzimy głównie Ronaldo, a o Francji mówi się jak o całej drużynie.

Dzieje się tak, ponieważ media głównie mówią o Ronaldo. Nie zapominajmy, że w tej ekipie są piłkarze warci 30-40 milionów euro, a jeśli ktoś tyle kosztuje, to nie jest to dzieło przypadku, tylko on naprawdę jest bardzo dobry. Są przecież tacy zawodnicy jak Moutinho, Renato Sanches, który zagrał z nami fantastycznie, ale też tacy doświadczeni jak Bruno Alves, przeciwko któremu miałem okazję grać.

Jaki wynik typuje Pan dziś wieczorem?

Ciężko mi wskazać dokładny wynik. Francja jest faworytem, ale moim zdaniem to Portugalia może cieszyć się dziś ze zwycięstwa.

Komentarze

komentarzy