Makao i po makale. PZPN wydaje oświadczenie w sprawie afery na zgrupowaniu

57765e9e2ad409_90984599

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie w związku z aferą alkoholową w kadrze, którą nagłośnił Przegląd Sportowy. Całą sytuację (KLIK) opisaliśmy niespełna tydzień temu. Dzisiaj już wiemy, że niektóre fakty potwierdziły się i będą wyciągnięte konsekwencje. 

Tuż po publikacji w Przeglądzie Sportowym doszło do spotkania Zbigniewa Bońka z Adamem Nawałką. Panowie dyskutowali na wiele tematów, ale podstawowym był problem niedopuszczalnego zachowania niektórych zawodników podczas ostatniego zgrupowania.

Bez wątpienia owocem tej rozmowy (KLIK) było podjęcie decyzji o oświadczeniu, które PZPN wydał dzisiaj na łamach portalu Łączy Nas Piłka. Pismo, które dzisiaj opublikował Polski Związek Piłki Nożnej nie pozostawia złudzeń, że niektórzy piłkarze przeszarżowali z alkoholem i zostaną wyciągnięte konsekwencje, o których zapewne dowiemy się podczas kolejnych powołań.

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka jasno i klarownie zakomunikował, że bez względu na to, kto dopuścił się złamania regulaminu, i tak zostanie ukarany. Ciężko stwierdzić, czy Nawałka całkowicie wykluczy niektórych zawodników, czy może nie zostaną powołani tylko na następne zgrupowanie. Istnieje też możliwość, że nikogo nie wyrzuci z kadry, ale mało prawdopodobnym wydaje się, że Łukasz Teodorczyk i Artur Boruc nie zostaną ukarani publicznie. Zbyt dużo zostało powiedziane w tej sprawie, by skończyło się na słownej naganie.

Poniżej przedstawiamy Wam całe oświadczenie, które zostało opublikowane na portalu Łączy Nas Piłka.

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi przejawów braku dyscypliny i niesubordynacji niektórych członków kadry narodowej podczas zgrupowania reprezentacji przed meczami eliminacyjnymi z Danią i Armenią, Polski Związek Piłki Nożnej oświadcza.

Przeprowadzono postępowanie wyjaśniające w wyżej wymienionej sprawie. Niestety, część informacji, jakie podali dziennikarze „Przeglądu Sportowego”, znalazło potwierdzenie w faktach.

– Tak jak już wspominałem, PZPN nie ma zamiaru niczego zamiatać pod dywan – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes związku, Zbigniew Boniek. – Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji, jej postawy na boisku. W trzech meczach zdobyliśmy siedem punktów, co jest świetną sytuacją przed kolejnymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Jednak drużyna narodowa jest zobowiązana do sportowej postawy nie tylko na samym boisku. Także poza nim oczekujemy od każdego piłkarza kadry właściwego zachowania, godnego gry w biało-czerwonych strojach. Konkretne decyzje w zaistniałej sytuacji podejmie selekcjoner – dodał prezes Boniek.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka oświadczył portalowi ŁNP: – Takie sytuacje z zachowaniem niektórych kadrowiczów nie mogą mieć miejsca. Nie będę tego tolerował! Nie będzie mego przyzwolenia na łamanie zasad postawy reprezentanta Polski. Zawsze kierowałem się i kieruję w zarządzaniu reprezentacją jedną zasadniczą dewizą – dobro zespołu jest ponad wszystkim, także ponad indywidualnymi słabościami i wadami. Od trzech lat wykonujemy naszą pracę, uwieńczoną ćwierćfinałem mistrzostw Europy we Francji. Jestem przekonany, że nasza drużyna jest świadoma celu do jakiego zmierzamy – dodał Adam Nawałka.

PZPN pragnie podkreślić, że pierwsza reprezentacja Polski jest i zawsze będzie wizytówką polskiego futbolu. Miłość, szacunek i zaufanie jakie zdobyła wśród kibiców i sponsorów, są dla nas wartością nadrzędną. Sporadyczne incydenty, czy kłopoty, które zawsze mogą się przydarzyć w grupie młodych ludzi, nie są w stanie popsuć dobrego i atrakcyjnego wizerunku naszej drużyny narodowej.

Łączy Nas Piłka!

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy