Mario Goetze znalazł klub. Został zawodnikiem PSV!

Dość długo Mario Goetze szukał nowej ekipy. 28-latek opuścił Borussię Dortmund tuż po sezonie 2019/2020. Od tego momentu w kontekście niemieckiego zawodnika przewijało się kilka klubów. Ostatecznie wybór padł na Eredivisie, a dokładniej na PSV Eindhoven. Z holenderskim zespołem Goetze związał się na dwa lata.

Na papierze Mario Goetze wydawał się bardzo atrakcyjną opcją dla wielu zespołów. Mówimy bowiem o piłkarzu ze sporym doświadczeniem, który teoretycznie ma przed sobą jeszcze kilka dobrych lat kariery. 28-latek regularnie walczyć z problemami zdrowotnymi, dlatego żaden topowy klub nie zabiegał specjalnie o Goetze.

Opcje w Bundeslidze

Dość niespodziewanie pod koniec września pojawiła się informacja o rzekomym zainteresowanie Goetze ze strony Hansiego Flicka. Szkoleniowiec Bayernu rzeczywiście rozważał opcję wprowadzenia Mario do kadry „Bawarczyków”. Na to jednak nie chciał się zgodzić zarząd triumfatora Ligi Mistrzów, dlatego temat Goetze w Bayernie upadł.

W ostatnich dniach okna pojawił się także temat Herthy, która również rozważała kandydaturę Mario Goetze. Ostatecznie niemiecki piłkarz opuści krajowe podwórko i zagra w Holandii.

Mario Goetze piłkarzem PSV

We wtorek PSV Eindhoven zaprezentowało Mario Goetze jako nowego gracza zespołu. 28-latek związał się z zespołem na dwa lata. W ostatni dzień okna, PSV było dość aktywne na rynku. Klub sprowadził także Marco van Ginkela z Chelsea na zasadzie wypożyczenia.

Komentarze

komentarzy