Mauricio Pochettino chce pracować w Manchesterze United!

W niedzielę Manchester United pożegnał Ole Gunnara Solskjaera. Tymczasowym trenerem „Czerwonych Diabłów” został Michael Carrick. Nadal nie wiadomo, czy klub z Old Trafford zdoła w najbliższych dniach zatrudnić stałego szkoleniowca czy poczeka do końca sezonu. Jednym z faworytów do objęcia posady w Manchesterze United jest Mauricio Pochettino. Według ostatnich doniesień mediów, argentyński trener chce pracować na Old Trafford.

Mauricio Pochettino niejednokrotnie był łączony z posadą szkoleniowca w Manchesterze United. Najwięcej spekulacji pojawiło się w okresie, gdy 49-latek czekał na nowe wyzwanie po zwolnieniu z Totttenhamu. Ostatecznie zarząd „Czerwonych Diabłów” nie skorzystał z tego momentu i zaufał Solskjaerowi. Pochettino trafił do PSG, gdzie radzi sobie przyzwoicie.

Pochettino chce pracować w Manchesterze United

O ile wyniki paryskiego klubu nie są złe, to styl zespołu czasem pozostawia wiele do życzenia. Wokół klubu pojawiają się obawy, czy Pochettino jest w stanie zdobyć to, na czym drużynie najbardziej zależy. Mowa oczywiście o pucharze Ligi Mistrzów. Aktualnie PSG jest na drugim miejscu w grupie A z przewagą czterech punktów nad trzecim Club Brugge.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach nastąpi zmiana na stanowisku trenera PSG. Jak twierdzi m.in. Simon Stone z BBC, Mauricio Pochettino jest otwarty na przeprowadzkę do Manchesteru już w tym momencie. Istnieje opcja, że „Czerwone Diabły” dojdą do porozumienia z PSG w sprawie przenosin Argentyńczyka.

Kto mógłby zostać następcą Pochettino w paryskiej ekipie? Tutaj faworytem wydaje się Zidane, który celuje w pracę w ojczyźnie.

Komentarze

komentarzy