Maurizio Sarri odrzucił opcję powrotu na ławkę trenerską!

Od sierpnia ubiegłego roku Maurizio Sarri pozostaje bez pracy. Choć włoski szkoleniowiec razem z Juventusem sięgnął po Scudetto, to zespół z Turynu podjął decyzję, by zakończyć współpracę z 62-latkiem. Sarri najprawdopodobniej na brak ofert nie narzeka. Jedna z nich napłynęła w ostatnich dniach z Marsylii. Włoch najwidoczniej nie zamierza przejmować żadnego zespołu w trakcie sezonu.

Z jednej strony zwolnienie Maurizio Sarriego było pewnym zaskoczeniem, gdyż doświadczony szkoleniowiec wykonał plan minimum, wygrywając mistrzostwo. Z drugiej strony, postawa „Starej Damy” w Lidze Mistrzów pozostawiła wiele do życzenia, dlatego rozczarowany zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy.

Maurizio Sarri od sierpnia pozostaje bez pracy. Najprawdopodobniej Włoch otrzymał do tej pory kilka ofert. Według ostatnich doniesień mediów, jedna z nich napłynęła w ostatnich dniach z Francji.

Sarri odrzucił Marsylię

Jak informuje Fabrizio Romano, Maurizio Sarri otrzymał propozycję przejęcia Olympique Marsylii. W sensacyjnych okolicznościach z zespołem pożegnał się Andre villas-Boas, który zakomunikował o tym na konferencji prasowej. Być może zarząd Marsylii wiedział co się święci, gdyż według doniesień Romano, zespół z Ligue 1 skontaktował się z włoskim szkoleniowcem już kilka dni temu.

Maurizio Sarri odrzucił jednak ofertę. Włoch niechętnie spogląda na przejęcie zespołu w trakcie sezonu. Można przypuszczać, że tylko praca w klubie z samego topu pozwoliłaby zmienić zdanie.

Komentarze

komentarzy