Nathan Ake zostanie zawodnikiem Manchesteru City? Ustalono kwotę transferu!

fot. evening standard

Bardzo prężnie działa Manchester City na rynku transferowym. Zespół z Etihad Stadium realizuje sprowadzenie Ferrana Torresa z Valencii. W międzyczasie „The Citizens” ustalili także kwotę transferu za Nathana Ake. 

W związku ze spadkiem Bournemouth z Premier League, przyszłość 25-letniego defensora „Wisienek” wydawała się oczywista. Klub musiał zdecydować się na sprzedaż jednego z najcenniejszych piłkarzy. Sam zawodnik po kilku latach gry w angielskiej ekstraklasie zapewne nie wyobrażał sobie występów na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Nathan Ake trafi do Manchesteru City

Wszystko wskazuje na to, że Nathan Ake wkrótce zostanie zawodnikiem Manchesteru City. Jak poinformował Kris Temple, a za nim wielu angielskich dziennikarzy, „The Citizens” doszli do porozumienia z Bournemouth w sprawie kwoty transferu.

Mistrz Anglii z ubiegłego sezonu ma zapłacić za środkowego obrońcę 41 milionów funtów.

Cel transferowy

Ekipa z Etihad Stadium poszukiwała na rynku defensora. W mediach przewinęło się wiele nazwisk, które łączono z drużyną Pepa Guardiola. Sam Nathan Ake był monitorowany przez klub od dłuższego czasu. Transfer 25-latek nie powinien zatem zaskakiwać.

 

Komentarze

komentarzy