Koniec nc+? Polsat przejmuje kolejne ważne rozgrywki

Po kilku latach posuchy Polsat wraca z przytupem. Po szokującej dla wielu osób informacji o przejęciu praw do rozgrywek Ligi Mistrzów (o czym pisaliśmy tutaj), spółka mediowa Zygmunta Solorza ruszyła na kolejne łowy. Dla posiadaczy pakietów nc+ jest to druzgocąca wiadomość. Co z resztą?

Po Bundeslidze, którą przejęło Eleven Network, oraz Lidze Mistrzów, która wróci na anteny Polsatu, pora na kolejny ruch na rynku praw transmisyjnych – nc+ traci Ligę Europy. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak jak poinformował na swoim wideoblogu Piotr Koźmiński, dziennikarz Super Expressu, jest to więcej niż pewne:

– Mogę poinformować, że jeśli chodzi o Ligę Europy, na której rozstrzygnięcie czekaliście, od sezonu 2018/2019 będzie pokazywana wyłącznie na antenach Polsatu.

Walka o prawa transmisyjne rozegrała się jak zwykle między tymi samymi konkurentami, czyli nc+, TVP, Eurosportem, Eleven oraz zwycięskim Polsatem. Mecze obu europejskich pucharów na tej antenie zobaczymy już od sezonu 2018/2019. Ile wydał Polsat na europejski pakiet? Tego nie wiadomo. Poprzednio nc+ zapłaciło 70 milionów euro za okres trzech lat. Pewne jest, że Solorza kosztowało to dużo mniej niż we Francji – tam nowa potęga, SFR Sport, wydała… miliard euro. Ponad dwukrotnie więcej, niż Canal Plus i beinsport, mające do tej pory prawa w kraju znad Sekwany. Dość duże pieniądze rzucone przez Polsat powodują niepewność co do sposobu transmisji rozgrywek. Dodatkowe kanały i znienawidzone pay-per-view? Kto wie…

Do tej pory rozgrywki, w których w tym roku o zwycięstwo powalczą Manchester United i Ajax, można było zobaczyć w Canal Plus, Eurosporcie i TVP. Co taki obrót spraw oznacza dla nc+? Tyle że po nadchodzącym sezonie wiele osób z pewnością zrezygnuje z jego usług. Do tej pory miało najlepszą ofertę, a w ciągu trzech miesięcy straciło dwie ważne rozgrywki. Za rok kończy się również licencja na Premier League i ekstraklasę. W walkę o tę pierwszą na pewno włączy się dysponujące ogromnym budżetem Eleven. Jak myślicie, czy za rok będziemy świadkami upadku nc+?

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy