Odion Ighalo na dłużej w Manchesterze United? Wszystko na to wskazuje!

Jak w kalejdoskopie zmienia się sprawa Odiona Ighalo. Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że nigeryjski napastnik wróci do Chin. Na ten moment bardziej prawdopodobna jest dalsza gra snajpera na Old Trafford. 30-latek miałby zostać w zespole „Czerwonych Diabłów” do końca stycznia przyszłego roku.

Przedstawiciele Manchesteru United intensywnie pracowali nad wzmocnieniem pozycji napastnika. Sprzedaż Romelu Lukaku, a także poważna kontuzja Marcusa Rashforda to dwa aspekty, które powodowały, iż w pewnym momencie Ole Gunnar Solskjaer miał olbrzymie problemy z obsadzeniem dziewiątki. Dlatego też, klub zdecydował się sprowadzić Odiona Ighalo z Chin na zasadzie wypożyczenia.

Udany początek

Ten ruch okazał się całkiem dobrym posunięciem. Odion od momentu pobytu w drużynie zdobył cztery bramki. Nigeryjski zawodnik strzelał w pucharach, gdyż w ligowych potyczkach szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” nie uwzględniał piłkarza przy wyborze wyjściowej jedenastki.

Sprawę wypożyczenia Ighalo mocno pokomplikował koronawirus. Tylko do końca maja 30-latek jest zawodnikiem Manchesteru United. Trudne negocjacje z Shanghai Shenhua sugerowały, że Odion ostatecznie zakończy już swoją przygodę z angielską ekipę.

Manchester pracuje nad wypożyczeniem

Na temat sytuacji zawodnika pisze Sky Sports. Według wspomnianego źródła, ekipa z Old Trafford intensywnie pracuje nad kolejnym wypożyczeniem Nigeryjczyka. Ighalo miałby zostać w drużynie do końca stycznia przyszłego roku.

 

Komentarze

komentarzy