Oficjalnie: Geoffrey Kondogbia został zawodnikiem Atletico Madryt!

W związku z odejściem Thomasa Parteya z Atletico na zasadzie klauzuli wykupu, madrycki zespół miał możliwość sprowadzenia następcy poza oknem transferowym. Wybór padł na Geoffreya Kondogbię. 27-latek podpisał kontrakt do 2024 roku. 

Thomas Partey postawił „Los Rojiblancos” w niełatwej sytuacji. W ostatnim dniu letniego okna, piłkarz z Ghany zdecydował się na przeprowadzkę do Arsenalu. Tym samym, zespół prowadzony przez Diego Simeone miał możliwość sprowadzenia następcy, choć rejestracja zawodników teoretycznie nie jest możliwa. Przepisy w La Liga pozwalają jednak uzupełnić kadrę po zawodniku, który odszedł z zespołu na zasadzie klauzuli.

Geoffrey Kondogbia zawodnikiem Atletico Madryt

Jako następcę Parteya, „Los Rojiblancos” wytypowali Geoffreya Kondogbię. 27-latek popadł w konflikt z władzami Valencii, dlatego klub rozważał sprzedaż zawodnika. Według wcześniejszych doniesień mediów, przedstawiciele Atletico wynegocjowali bardzo dobre warunki, gdyż transfer Kondogbii ma kosztować madrycką ekipę 11 milionów euro. Valencia może także otrzymać procent od kolejnej sprzedaży.

Sam Kondogbia podpisał kontrakt do 2024 roku.

Komentarze

komentarzy