Oficjalnie: Poznaliśmy nową lokalizację finału Ligi Mistrzów!

Ostateczne starcie rozgrywek Ligi Mistrzów sezonu 2020/2021 nie odbędzie się w Stambule. UEFA poinformowała w czwartek, iż finałowy pojedynek zostanie przeniesiony z Turcji do Portugalii, a dokładniej do Porto. 

W momencie, gdy Wielka Brytania wpisała Turcję na czerwoną stratę, finał LM w Stambule stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Wydawało się kwestią czasu, aż UEFA wyda komunikat w sprawie zmiany lokalizacji. Pozostawało pytanie, gdzie przeniesiony zostanie finał. Wstępnie pojawiał się temat Wembley. Ta opcja ostatecznie upadła.

Finał Ligi Mistrzów w Porto

W czwartek UEFA za pośrednictwem swoich mediów poinformowała, iż finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Estadio do Dragao w Porto. To obiekt, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół FC Porto. Już wcześniej informowano, iż ten stadion jest faworytem do przejęcia roli gospodarza finału.

Jak możemy przeczytać w komunikacie, oba kluby dostaną po 6000 biletów dla swoich kibiców. Z kolei do uzgodnienia pozostaje jeszcze sprzedaż biletów dla szerszej publiczności. Dokładna liczba kibiców zostanie potwierdzona w późniejszym terminie, po ustaleniu z władzami Portugalii i FPF.

 

Komentarze

komentarzy