Olympique Marsylia wybrała głównego kandydata na stanowisko trenera?!

Dość niespodziewanie na początku tygodnia Andre Villas-Boas zrezygnował z funkcji trenera Marsylii. Z tego powodu francuski klub poszukuje odpowiedniego następcy. Doniesienia mediów sugerują, iż nowym trenerem ekipy z Ligue 1 może zostać Jorge Sampaoli. 

Ostatnie wydarzenia w Marsylii przypominają sceny z filmu. Najpierw „kibice” zaatakowali ośrodek treningowy klubu, a następnie Andre Villas-Boas zrezygnował z posady szkoleniowca, gdyż zarząd zespołu sprowadził zawodnika, którego nie chciał w swoim zespole portugalski trener.

Olympique Marsylia poszukuje zatem kandydata, który podejmie się niełatwego zadania. Według ostatnich doniesień mediów, francuski klub może sięgnąć po szkoleniowca z Ameryki Południowej.

Jorge Sampaoli w Marsylii?

Jak informuje Telefoot Chaine, Olympique Marsylia rozmawia z argentyńskim trenerem – Jorge Sampaolim. 60-latek prowadzi ekipę Atletico Mineiro, która zajmuje aktualnie trzecie miejsce w brazylijskiej Serie A ze stratą sześciu punktów do Internacional. Według wspominanego źródła, rozmowy na temat sprowadzenia Argentyńczyka do Marsylii nabrały tempa. W najbliższych dniach mają odbyć się dalsze negocjacje.