Padła propozycja. Najbliższe El Clasico nie zostanie rozegrane na Camp Nou?

Na ten mecz czeka nie tylko hiszpański futbol, ale cały piłkarski świat. El Clasico w każdym sezonie dwukrotnie budzi ogromne emocje. Tym razem spotkanie obu drużyn jest dodatkowo brane na tapet ze względu na obecną sytuację w Katalonii. Niewykluczone, że październikowe starcie Barcelony z Realem nie zobaczymy na Camp Nou. 

El Clasico zaplanowane jest na 26 października. Dwie największe drużyny w Hiszpanii miały zmierzyć się na obiekcie „Dumy Katalonii” o godzinie 13:00. Rywalizacja stoi jednak pod znakiem zapytania. Mowa oczywiście o miejscu rozgrywania tego spotkania. LaLiga wystosowała bowiem propozycję do Komitetu Rozgrywek, by zamienić kolejność rozgrywania potyczki tych drużyn. Najpierw mecz odbyłby się na stadionie Realu, a w drugiej części sezonu (najprawdopodobniej w marcu), zawodnicy rywalizowaliby na Camp Nou.

Prośba ligi argumentowana jest obecną sytuacją w Katalonii. Ze względu na wyrok sądu, który skazał liderów katalońskich partii separatystycznych, trwają w Barcelonie ogromne zamieszki. Z zarysem całej sytuacji zachęcamy się zapoznać tutaj.

Propozycja zmiany kolejności rozgrywania spotkań Barcelony i Realu wydaje się całkowicie uargumentowana i zrozumiała. Jak zatem na taki rozwój wydarzeń rozpatrują się kluby? Według informacji „El Chiringuito”, Real Madryt odmawia rozegrania spotkania na Bernabeu, lecz jest gotów przełożyć mecz. „Marca” dodaje natomiast, że Barcelona także niechętnie rozpatruje zmianę kolejności spotkań.

Jedno jest pewne. Czasu na podjęcie ostatecznej decyzji pozostało niewiele. Mecz planowo ma się odbyć już za dziesięć dni, a na decyzję klubów liga czeka do poniedziałku. Ostateczne słowo należeć jednak będzie do Komitetu, który wyda wyrok najprawdopodobniej we wtorek.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy