Patologia sędziowska w Kluczborku: Arbiter uznaje prawidłowo zdobytą bramkę, po czym zmienia decyzję

Dużo mówi się o słabym sędziowaniu w Polsce. Niestety, czym zmierzamy niżej w ligowych szczeblach, tym błędów jest coraz więcej. Błędów, o których mało się mówi, bo I czy II liga nie jest produktem tak medialnym jak Ekstraklasa. To, co wydarzyło się wczoraj w Kluczborku, przebije wszystko, o czym usłyszeliście w ostatnim czasie.

MKS Kluczbork podejmował u siebie Chojniczankę Chojnice. Cała akcja rozegrała się w końcówce pierwszej połowy, kiedy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Nitkiewicza, ale grali jednocześnie w osłabieniu.

Sędzia podyktował rzut wolny dla gości, odmierzył mur i DAŁ SYGNAŁ do rozegrania stałego fragmentu gry. Gdy piłkarz Chojniczanki zbierał się do wykonania rzutu wolnego, na stadionie pojawił się problem z oświetleniem, ale arbiter jak można zobaczyć nie reagował, więc zawodnik dokończył dzieła i pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Sebastian Krasny początkowo wskazał na środek boiska, co oznaczało uznanie gola, ale po osaczeniu go przed piłkarzy gospodarzy, postanowił zmienić swoją decyzję. Dlaczego? W protokole wpisane jest wykonanie rzutu wolnego bez gwizdka. Szkoda tylko, że ten gwizdek słychać nawet na nagraniu.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby sędzia przerwał spotkanie z powodu awarii oświetlenia, ale nawet gdyby to:

a) nie powołał się na ten argument

b) było na tyle jasno, że oświetlenie nie było do końca potrzebne

Sędzia cały czas upierał się przy tym, że wykonano wolny bez gwizdka, chociaż gwizdek wszyscy słyszeliśmy, a sam na początku i tak uznał to trafienie. Gdzie tu logika?!

Żeby do końca rozpędzić karuzelę śmiechu, warto dodać, że piłkarz dostał żółtą kartkę za uderzenie piłki bez gwizdka.

Co powiedział trener gości Maciej Bartoszek? – Mimo wszystko staraliśmy się rozmontować ten zespół. Dziwna sytuacja przy rzucie wolnym w końcówce pierwszej połowy – sędzia pokazuje na środek boiska, czyli uznaje bramkę, po czym po kilku minutach tą bramkę odwołuję.

Pokrzywdzeni na pewno nie puszczą tego tak łatwo, ale chyba nie można im się dziwić. Dobrze, że nagrań z takich sytuacji jest coraz więcej (wolelibyśmy tego nie pisać).

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

 

Komentarze

komentarzy