Nietypowa petycja! Ponad 100 tysięcy kibiców domaga się powtórzenia meczu Barcelona–PSG

(Zdjęcie: Getty Images)
(Zdjęcie: Getty Images)

O meczu Barcelony z PSG napisano już chyba wszystko. Wielki mecz, wysoki, nieczęsto spotykany na tym etapie Ligi Mistrzów wynik, błędy sędziego. No właśnie, ostatnia kwestia jest wciąż gorąco dyskutowana, a kibice posuwają się coraz dalej. Teraz pomysłem jednego z nich, Hiszpana, powstała petycja, pod którą podpisało się już ponad 140 tysięcy osób!

Arbiter tego spotkania, Niemiec Deniz Aytekin, popełnił kilka błędów, o których już szeroko się rozpisywano. Efektem tego UEFA odsunęła go od meczów Ligi Mistrzów, jednocześnie przyznając rację krytykom. Jeden z hiszpańskich kibiców chce dalszych kroków w związku z tym meczem.

petycja
Petycja dotycząca powtórzenia meczu FC Barcelona – Paris Saint-Germain (Grafika: zrzut ekranu ze strony Change.org)

Hiszpan, Luis Melendo Olmedo, utworzył petycję, w której wnosi do UEFA o powtórzenie tego spotkania! Swoją prośbę (a raczej żądanie) argumentuje błędami, które popełnił niemiecki rozjemca, wskazując m.in. na rzut karny po faulu (?) na Luisie Suarezie w końcówce meczu, a także na nieodgwizdane „jedenastki” po przewinieniach graczy Luisa Enrique. Napisaną w języku hiszpańskim petycję podpisały już dziesiątki tysięcy osób – do niedzielnych godzin popołudniowych było to ponad 141 tysięcy podpisów. Niewiarygodna liczba, a wciąż dynamicznie rośnie!

Nawet jeśli „zarzuty” stawiane sędziemu, przez które Barcelona wygrała środowe spotkanie, są słuszne, petycja raczej nie znajdzie uznania w oczach UEFA. Ile to już było podobnych działań ze strony kibiców… Choćby wspomnieć zawirowania po meczu Polska–Portugalia w ćwierćfinale Euro 2016. Mimo wszystko dobrze, że podobne przedsięwzięcia są podejmowane, bo pośrednio zmuszają piłkarską centralę do działań poprawiających poziom sędziowania.

Liczba popierających wciąż rośnie. Jeśli i Wy chcielibyście to zrobić, to możecie pod tym linkiem. Tam też możecie sprawdzić aktualną liczbę podpisów.

Komentarze

komentarzy