Powrót Szczęsnego do Premier League coraz bardziej możliwy?

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny

Gdy w ubiegłym roku Wojciech Szczęsny podpisywał nowy kontrakt z Juventusem, wydawało się, że polski golkiper spędzi w Turynie jeszcze kilka dobrych lat. Futbol bywa jednak nieprzewidywalny i być może ponownie będziemy świadkami dość niespodziewanego obrotu spraw. Według ostatnich doniesień mediów, przyszłość Polaka w Turynie stoi pod znakiem zapytania.

Całe zamieszanie jest efektem sytuacji Gianluigiego Donnarummy. Włoch ma ważny kontrakt z Milanem tylko do końca obecnego sezonu. Jak na razie, Donnarumma nie jest bliski podpisania nowej umowy, co może wykorzystać Juventus. Jak informowały włoskie źródła, „Stara Dama” złożyła bramkarzowi Milanu bardzo atrakcyjną ofertę.

Można przypuszczać, że w najbliższych tygodniach Juventus będzie starał się o zakontraktowanie Donnarummy. Co w przypadku, gdy Gianluigi rzeczywiście trafi do Turynu? Z klubem najprawdopodobniej pożegna się Wojciech Szczęsny.

Powrót do Premier League?

Trudno sobie wyobrazić, by „Stara Dama” utrzymywała dwóch golkiperów na dużych umowach. Sam Szczęsny z pewnością nie chciałby pełnić roli rezerwowego bramkarza, natomiast Donnarumma na pewno nie przychodziłby to Turynu jako opcja numer dwa. W związku z tym, Juventus może rozważyć sprzedaż polskiego golkipera.

W mediach przewijał się temat możliwej przeprowadzki Szczęsnego do Dortmundu. Pytanie, czy Borussia jest w stanie pokryć wysokie wynagrodzenie? Bardziej realny wydaje się powrót do Premier League. Jak twierdzi Tutto Juve, ofertę za Polaka może złożyć Everton. Dodatkowo coraz częściej w kontekście Szczęsnego wymienia się Arsenal, gdzie Bernd Leno miałby myśleć o zmianie klubu. Byłby to zatem powrót Wojciecha do „Kanonierów”.

Komentarze

komentarzy