Premier League przesunie termin wznowienia rozgrywek?

Kluby w Premier League stracą pieniądze

Cały czas Premier League intensywnie pracuje nad wznowieniem rozgrywek. Już w czerwcu mają wrócić mecze w lidze angielskiej. Pierwotny termin rozpoczęcia zmagań po przerwie zostanie jednak najprawdopodobniej przesunięty. Wszystko za sprawą obaw piłkarzy i trenerów.

W związku z powrotem jednej z najpopularniejszych lig na świecie, pojawia się wiele spekulacji w sprawie reguł, jakie będą obowiązywać na murawie. Z pewnością zobaczymy zupełnie inne mecze, niż przed zawieszeniem rozgrywek. Brak wymiany koszulek czy zakaz korzystania z jednej butelki – takie przepisy mogą zostać wprowadzone ze względu na zachowanie środków ostrożności.

Powrót Premier League przesunięty?

Po tym, jak brytyjski rząd ogłosił, iż wydarzenia sportowe mogą wrócić w czerwcu, media spekulowały na temat prawdopodobnego terminu powrotu. Ustalono dzień 12 czerwca. Według ostatnich doniesień „The Telegraph”, nastąpi najprawdopodobniej opóźnienie startu.

Jak informuje wspomniane źródło, zarówno piłkarze, jak i trenerzy wyrażają spore obawy związane z grą w czasie pandemii. Środowisko piłkarskie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii chce otrzymać konkretne odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem i ryzykiem. Cały ten proces może opóźnić start o siedem dni. Oznacza to, iż Premier League ma wrócić najwcześniej 19 czerwca.

Walka o TOP4 i utrzymanie

O ile kwestia mistrzostwa wydaje się już rozstrzygnięta, gdyż przewaga Liverpoolu nad drugim Manchesterem City wynosi aż 25 punktów, to bardzo ciekawie zapowiada się walka o TOP4 i utrzymanie. Na czwartym miejscu obecnie plasuje się Chelsea. Strata Manchesteru United wynosi jednak tylko trzy punkty. Z kolei na dole tabeli o byt w Premier League spróbują powalczyć zespoły Aston Villi i Bournemouth.