Radosław Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Płock!

Poniedziałek to ewidentnie dzień zmian na ławkach trenerskich w PKO BP Ekstraklasie. Ze Stalą Mielec pożegnał się Leszek Ojrzyński. Wisły Płock w kolejnym meczu nie poprowadzi już Radosław Sobolewski. Różnica między tymi dwoma sprawami jest taka, że zwolnienie szkoleniowca „Nafciarzy” było do przewidzenia.

Wisła Płock w trakcie sezonu 2020/2021 miewała lepsze i gorsze momenty. W ostatnim czasie zespół z Płocka był w dołku. Drużyna Sobolewskiego nie wygrała bowiem żadnego z ośmiu ligowych spotkań, notując trzy remisy i aż pięć porażek. Już sam aspekt wyników sugerował, że Wisła Płock zdecyduje się na zmianę trenera.

Radosław Sobolewski zwolniony z Wisły Płock

Prócz aspektów czysto sportowych dochodzi także wypowiedź Radosława Sobolewskiego przed meczem z Pogonią Szczecin. Trener oznajmił wtedy, iż nie poprowadzi już zespołu w sezonie 2021/2022.

Nic dziwnego, że Wisła Płock nie widziała dalszego sensu w pracy Radosława Sobolewskiego, który pożegnał się z zespołem. Wraz z głównym trenerem zespół opuścił także jeden z jego asystentów – Mariusz Kondak.