Reprezentanci przygotowali wspólne oświadczenie!

W związku z decyzją dotyczącą rezygnacji z rywalizacji w barażach z Rosją, specjalne oświadczenie przygotowali reprezentanci Polski. 

W zaistniałej sytuacji, rozgrywanie spotkania z Rosją w barażach do mistrzostw świata w Katarze jest po prostu niemożliwe. W związku z tym, oświadczenie, jakie na samym początku przygotował PZPN było pozbawione konkretnych decyzji. Na odpowiednie stanowisko musieliśmy czekać do sobotniego poranka. Cezary Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski nie zagra z Rosją.

Oświadczenie piłkarzy

Specjalne oświadczenie przygotowali nasi piłkarze, którzy zaczęli publikować następujące słowa: My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie.

Robert Lewandowski skomentował decyzję Cezarego Kuleszy za pośrednictwem Twittera – Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Komentarze

komentarzy