Rzecznik PZPN o uklęknięciu Polaków w meczu z Anglią: Nie są do tego przekonani

Już w środowy wieczór reprezentacja Polski zmierzy się na Wembley z Anglią. Ten mecz wzbudza wiele emocji z różnych powodów. Jednym z nich jest symboliczny gest, na jaki decydują się „Synowie Albionu” tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Mowa o uklęknięciu, które wykonuje się w ramach akcji Black Lives Matter. Czy Polacy zdecydują się na ten gest? Wszystko wskazuje na to, że nie. 

W Anglii cały czas obowiązuje symboliczne uklęknięcie tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, które negują ten ruch. W sens akcji powątpiewa m.in. Wilfried Zaha, który zrezygnował z tego gestu, tłumacząc, iż stało się to pewną rutyną i nie ma to aktualnie żadnego znaczenia.

Czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią?

Cała akcja związana z symbolicznym klękaniem wzbudza w Polsce żywą dyskusję. W związku z tym, iż tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego starcia Anglia – San Marino, piłkarze gości zdecydowali się na taki gest, nie można wykluczyć, iż reprezentacja Polski zrobi to samo. Został o to zapytany rzecznik prasowy PZPN – Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Onet.pl – Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Ostatecznie piłkarze zdecydują się o tym na przedmeczowej odprawie. Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani. Wykonanie takiego gestu proponowano nam już w przeszłości przed meczem z Holandią i nie zdecydowaliśmy się na niego.

Pierwszy gwizdek sędziego w meczu Anglia – Polska zabrzmi o 20:45.

Komentarze

komentarzy