Sebastian Walukiewicz podpisał nowy kontrakt z Cagliari!

W ciągu dwóch dni, dwaj kluczowi stoperzy reprezentacji Polski, z którymi wiązana jest przyszłość naszej kadry, podpisali nowe kontrakty z klubami. Najpierw z Southampton do 2025 roku związał się Jan Bednarek. W piątek trzyipółletnią umowę podpisał z Cagliari Sebastian Walukiewicz. 

Walukiewicz został zawodnikiem włoskiego klubu na początku stycznia 2019 roku. Ekipa z Serie A doszła jednak do porozumienia z Pogonią Szczecin, by środkowy defensor został w polskim zespole do końca kampanii 2018/2019. Sebastian Walukiewicz dołączył zatem do Cagliari tuż przed sezonem 2019/2020.

Początki 20-latka w drużynie nie były łatwe. Walukiewicz czekał na swój pierwszy mecz w Serie A do 6 stycznia 2020 roku. Polak zadebiutował w dość ważnym spotkaniu, gdyż piłkarze Cagliari rywalizowali na wyjeździe z Juventusem. Choć zespół Sebastiana Walukiewicza przegrał 0:4, to obrońca reprezentacji Polski pokazał się z całkiem dobrej strony.

Z miesiąca na miesiąc, pozycja Walukiewicza w Cagliari stawała się coraz lepsza. Aktualnie śmiało można określić 20-latka graczem pierwszego składu.

Nowy kontrakt

Nic dziwnego, że zarząd Cagliari chciał przedłużyć kontrakt z polskim zawodnikiem. Sam Walukiewicz z pewnością dobrze czuje się w zespole, dlatego doszedł do porozumienia w sprawie nowej umowy.

Sebastian Walukiewicz podpisał kontrakt do 2024 roku.

Komentarze

komentarzy