To nie koniec zakupów Tottenhamu. Klub chce sprowadzić prawego obrońcę!

Zeki Celik

Już tylko oficjalne ogłoszenie transferu dzieli Hojbjerga od przeprowadzki do Tottenhamu. Sprowadzenie pomocnika „Świętych” nie kończy letnich zakupów londyńskiej ekipy. Zespół Jose Mourinho zamierza sprowadzić prawego obrońcę. W tym przypadku potrzebna będzie jednak sprzedaż jednego z obecnych piłkarzy „Kogutów”. 

Zawodnikiem, którym interesuje się Tottenham jest Zeki Celik. Turecki defensor od 2018 roku występuje w Lille. Podczas ubiegłej kampanii 23-latek zaliczył 23 spotkania w Ligue 1, a także wystąpił w 6 meczach Ligi Mistrzów.

Cel transferowy Tottenhamu

Jak twierdzi Matt Law z „The Telegraph”, Celik na tyle zaimponował swoją grą, iż prawy obrońca wzbudził spore zainteresowanie Tottenhamu. Co więcej, „Koguty” rozważają tureckiego gracza jako główny cel na tę pozycję.

Najpierw sprzedaż?

Londyński klub musi zachować odpowiednią liczbę zawodników w składzie. W związku z tym, klub opuści ktoś z dwójki Serge Aurier – Juan Foyth. Piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej łączono ostatnio z przenosinami do Milanu.

Plany transferowe „Kogutów” sugerują, iż zarząd Tottenhamu nie będzie specjalnie nalegać na dalszy pobyt Auriera w zespole.