Transmisje spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europy u dwóch różnych nadawców?!

Na początku marca rozstrzygnięto przetarg na prawa do transmisji spotkań Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Conference League. Sygnały, jakie wysłał m.in. dyrektor TVP SPORT jasno sugerowały, iż LM zostaje w Polsacie. Wydawało się dość oczywiste, że ten nadawca będzie także transmitował mecze Ligi Europy oraz nowych rozgrywek – Conference League. Nic bardziej mylnego. Według ostatnich doniesień mediów, pojawią się one u nowego gracza na rynku.

Sympatycy futbolu w Polsce są przyzwyczajeni do dość prostego schematu. Zarówno Liga Mistrzów oraz Liga Europy była do tej pory transmitowana u jednego nadawcy. Co prawda od sezonu 2021/2022 dochodzi Liga Konferencji Europy, jednakże prestiż (a raczej jego brak) tych rozgrywek sugerował, że nie prowadzi on wielkich zmian na naszym rynku medialnym.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy w NENT

Jak się jednak okazuje, będziemy świadkami sporej zmiany. Według informacji Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl, Liga Mistrzów zostaje w Polsacie, ale Liga Europy i Liga Konferencji Europy pojawią się w NENT (a dokładniej w Viaplay). To szwedzkie przedsiębiorstwo, które kupiło całkiem niedawno prawa do Bundesligi w Polsce.

Oznacza to, iż najbardziej zagorzali sympatycy piłki muszą przygotować się do zakupu abonamentu u kolejnego nadawcy.

Komentarze

komentarzy