UEFA i krajowe związki piłkarskie wydały wspólne oświadczenie w sprawie Superligi!

Dość niespodziewanie w niedzielne popołudnie pojawiła się informacja o rychłym powstaniu Superligi. Najwidoczniej coś jest na rzeczy, gdyż chwilę później oficjalny komunikat w tej sprawie wydała UEFA, razem z krajowymi związkami piłkarskimi. Udział klubów w Superlidze będzie wiązał się z ogromnymi konsekwencjami.

Spekulacje na temat powstania Superligi zbiegają się z ogłoszeniem zmiany formatu Ligi Mistrzów. Można przypuszczać, że czołowe europejskie kluby walczą o wpływy i lepsze pieniądze, dlatego coraz głośniej mowa o starcie Superligi. Ostatnie doniesienia mediów sugerowały, iż ogłoszenie elitarnych rozgrywek nastąpi w niedzielny wieczór.

UEFA grozi palcem

Najwidoczniej coś jest na rzeczy, gdyż UEFA we współpracy ze związkami piłkarskimi z Anglii, Hiszpanii oraz Włoch wydały wspólne oświadczenie w sprawie powstania Superligi.

W komunikacie można przeczytać, iż każdy klub, który weźmie udział w tym nowym projekcie, otrzyma zakaz gry w jakichkolwiek innych rozgrywkach na poziomie krajowym, europejskim lub światowym, a zawodnicy zostaną pozbawieni możliwości reprezentowania swoich drużyn narodowych.