Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Jerome’a Boatenga!

Jerome Boateng (fot.goal.com)

Od 2011 roku, Jerome Boateng reprezentuje barwy Bayernu Monachium. Razem z „Bawarczykami” środowy defensor ośmiokrotnie świętował mistrzostwo Niemiec, a także dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Sezon 2020/2021 jest dla Boatenga ostatnią kampanią spędzoną w Monachium. Przynajmniej tak twierdzą ostatnie doniesienia mediów.

Defensywa „Bawarczyków” przechodzi dużą przemianę. Już jakiś czas temu David Alaba poinformował o swoim rozstaniu z Bayernem. Zespół z Monachium dokonał wzmocnienia obrony, ustalając transfer Dayota Upamecano. Na tych dwóch ruchach Bayern nie kończy swoich działań w kontekście linii defensywy.

Boateng odejdzie z Bayernu

Jak informuje „Sport Bild”, Jerome Boateng nie przedłuży swojego kontraktu z mistrzem Niemiec, który obowiązuje tylko do końca czerwca 2021 roku. Oznacza to, iż 32-latek opuści Monachium tuż po zakończeniu obecnego sezonu. Na ten moment kolejny krok Boatenga nie jest znany. Defensora niejednokrotnie łączono z powrotem do Premier League. Warto bowiem pamiętać, iż w przeszłości Boateng reprezentował barwy Manchesteru City.