Zbigniew Boniek o Mattym Cashu: Ja nie mam nic przeciwko

Wiele wskazuje na to, że już przy najbliższym zgrupowaniu kadry w naszej reprezentacji zadebiutuje nowy piłkarz. To Matty Cash – zawodnik występujący na co dzień w Aston Villi. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż Cezary Kulesza spotkał się nawet z prezydentem Andrzejem Dudą, by rozwiązać sprawę paszportu. O grze Matty’ego Casha w reprezentacji Polski wypowiedział się Zbigniew Boniek. Honorowy prezes PZPN nie ma nic przeciwko powołaniu prawego defensora AV, ale jedocześnie uważa, że Cash nie jest graczem, od którego trener będzie rozpoczynał ustalanie składu.

Matty Cash ma za sobą bardzo dobry start w sezonie 2021/2022. Prawy defensor zespołu z Birmingham rozegrał dziewięć ligowych spotkań, zdobywając jednego gola. Dodatkowo 24-latek zagrał również w Carabao Cup zaliczając asystę w rywalizacji z Chelsea.

Zbigniew Boniek o Mattym Cashu

Nic dziwnego, że Cash chce grać na poziomie reprezentacyjnym. O występy w angielskiej kadrze jest trudno, gdyż Gareth Southgate ma do dyspozycji takich zawodników jak Kyle Walker, Kieran Trippier, Reece James czy Trent-Alexander Arnold. Pojawiła się możliwość, by Cash grał w biało-czerwonych barwach.

O ewentualnych występach 24-latka w reprezentacji Polski wypowiedział się honorowy prezes PZPN – Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport – Ja nie mam nic przeciwko Cashowi. W przeciwieństwie do wielu, którzy na jego temat zabierają głos, widziałem go na żywo. To ciekawy, bardzo dynamiczny zawodnik, szybki potrafiący dobrze dośrodkować.

Na pytanie, czy Cash jest podobny do naszych skrzydłowych Zbigniew Boniek odpowiedział w następujących słowach – Zupełnie inny niż Kamil Jóźwiak, raczej stylem zbliżony do Bartosza Bereszyńskiego. Dobry chłopak, ale na pewno nie taki, od którego trener będzie rozpoczynał ustalanie składu.

 

Komentarze

komentarzy