Zegar tyka. Co z zarejestrowaniem nowych zawodników Barcelony?

Każdy sympatyk Barcelony zapewne zdawał sobie sprawę, iż klub znajduje się w nieciekawym położeniu. Niewielu kibiców było jednak świadomych, że sprawa jest wręcz dramatyczna. Potwierdza to brak kontraktu dla Leo Messiego. Jak się okazuje, Barcelona dalej może mieć problemy. Kwestia zarejestrowania nowych zawodników nie jest bowiem taka oczywista.

W związku z problemami finansowymi, Barcelona skupiła się w letnim oknie na sprowadzeniu zawodników, którzy byli bez klubu. To Sergio Aguero, Eric Garcia oraz Memphis Depay. Dziewięć milionów euro „Duma Katalonii” wydała na Emersona Royala. Sprowadzenie piłkarzy to jedno, a zarejestrowanie ich do rozgrywek to zupełnie inna sprawa. W tym drugim aspekcie Barcelona ma spore problemy.

Czarne chmury

Aby każdy z nowych zawodników zagrał w pierwszym meczu sezonu 2021/2022 LaLiga, Barcelona musi zarejestrować piłkarzy do piątku. Już teraz wiadomo, iż dwóch z nich zapewne nie zostanie (na razie) zgłoszonych. To Sergio Aguero oraz Eric Garcia. Pierwszy z nich zmaga się z poważną kontuzją, która wyklucza go z gry do listopada. Garcia z kolei był na igrzyskach, więc jego występ przeciwko Realowi Sociedad wydaje się mało prawdopodobny. Oznacza to, iż tych dwóch zawodników Barcelona nie musi jeszcze zgłaszać.

Inaczej wygląda sprawa Depaya i Emersona. Zapewne Ronald Koeman chciałby mieć do dyspozycji tych graczy. Choć Joan Laporta zapewniał na konferencji prasowej, że zarejestrowanie nowych graczy nie będzie problemem, to inne zdanie ma na ten temat dziennikarz Ramon Alvarez de Mon, który twierdzi, iż bez znaczącego obniżenia wynagrodzeń w Barcelonie, cała czwórka nie zostanie zarejestrowana na sezon 2021/2022. Najbliższe dni powinny być zatem kluczowe.

Komentarze

komentarzy