Zielone światło. Arkadiusz Milik przejdzie dziś testy medyczne!

Po miesiącach spekulacji i niepewności, Arkadiusz Milik w końcu dopiął swój transfer. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to 26-latek w najbliższych godzinach powinien przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z Marsylią. Polak wyruszył już w podróż do Francji.

Wiele plotek pojawiało się na temat przyszłości Arkadiusza Milika. Dość wygórowane żądania Napoli sprawiły, iż kilka klubów zrezygnowało ze sprowadzenia polskiego napastnika. Ogromną determinacją wykazali się przedstawiciele Marsylii, którzy mimo niełatwych negocjacji ostatecznie doszli do porozumienia z włoskim klubem.

Przed rozpoczęciem finalizacji tego transferu Arkadiusz Milik musiał jeszcze ustalić z Napoli pewne kwestie prawne. Jak informują media, 26-latek znalazł z zespołem wspólną ścieżkę i może rozpocząć proces przenosin do Ligue 1.

Testy medyczne

Mohamed Bouhafsi z RMC Sport donosi, iż transfer Milika jest już całkowicie dopięty. Olympique Marsylia wypożyczy Polaka z opcją obowiązkowego wykupu za 8 milionów euro. Kwota może wzrosnąć do 12 milionów euro, jeśli spełnione zostaną bonusy. Milik wyruszył w podróż do Marsylii. Już dziś reprezentant Polski powinien przejść testy medyczne.