Złote Usta Tygodnia #22: Dziwnych pytań ciąg dalszy

Wszystko wskazuje na to, iż zgrupowanie naszej kadry z Opalenicy zapamiętamy przede wszystkim z dość nietypowych pytań na konferencji. Przypomnijmy, iż na spotkaniach z dziennikarzami, Robert Lewandowski otrzymał pytanie o pokój, w którym mieszkał Cristiano Ronaldo, a Kamil Piątkowski został zapytany o znajomość zespołu Golec uOrkiestra. Gdy wydawało się, że najdziwniejsze sceny z konferencji prasowych są już za nami, ponownie pojawiła się prawdziwa perełka.

Jednym z głównych bohaterów został Łukasz Fabiański. Golkiper West Hamu otrzymał pytanie na temat… przecięcia wstęgi, a dokładniej wykonania tej czynności.

Mimika twarzy Fabiańskiego chyba idealnie obrazuje reakcję każdego kibica, który usłyszał pytanie. Choć nikt naturalnie nie jest zwolennikiem żadnej „cenzury” czy kontroli, to może rzeczywiście powinna pojawić się jakaś weryfikacja pytań zadawanych podczas tych konferencji prasowych.

Piłkarze z ekstraklasy

Pozostajemy w temacie konferencji prasowych. Na jeden z nich pojawił się Jakub Świerczok, autor gola w towarzyskim starciu z Rosją. Napastnik Piasta Gliwice otrzymał pytanie dotyczące piłkarzy z ekstraklasy, a dokładniej ich myślenia na boisku i podejmowania decyzji.

Świerczok bardzo sprytnie wyszedł z całej sytuacji, odbijając umiejętnie piłeczkę.

Ofensywnie na Hiszpanię

W jednym z trzech grupowych spotkań reprezentacja Polski zmierzy się w Sewilli z Hiszpanią. Na papierze jest to najtrudniejszy przeciwnik „Biało-Czerwonych”. Wielu kibiców z pewnością pamięta ostatni pojedynek tych ekip, który zakończył się triumfem Hiszpanów 6:0. Trudno zatem nie mieć obaw w kontekście tego starcia.

Zbliżający się wielkimi krokami mecz sprawia, iż trwają dyskusje na temat wyboru taktyki na spotkanie z Hiszpanami. Podczas programu „Stan Futbolu”, Roman Kosecki stwierdził, iż Polska powinna wyjść ofensywnie na ten pojedynek.

Inne zdanie na ten temat miał Mateusz Rokuszewski, który przypomniał mecz za czasów Franciszka Smudy. Roman Kosecki postanowił odbić piłeczkę, przytaczając inne spotkanie. Waszym zdaniem jaki skład powinien wyjść na mecz z Hiszpanią? Czy liczba napastników rzeczywiście definiuje ofensywny styl zespołu?

Tomasz Hajto znów o sobie przypomniał

W niedzielnym programie „Cafe Futbol” pojawił się Tomasz Hajto, który w przeszłości zasłynął z kilku mocno kontrowersyjnych opinii. Ekspert Polsatu Sport ponownie wypowiedział słowa, które rozbudziły media społecznościowe. Były reprezentant Polski skrytykował pomysł ze zwolnieniem Piotra Zielińskiego z kadry. Przypomnijmy, iż pomocnikowi Napoli urodził się syn.

Paulo Sousa pozwolił kadrowiczowi opuścić zgrupowania na kilka dni. Hajto stwierdził, iż Zieliński był w pracy i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Jak można się domyśleć, wiele osób w negatywny sposób odebrało opinię byłego reprezentanta Polski. W tym gronie był Krzysztof Stanowski, który postanowił wbić szpilkę ekspertowi Polsatu Sport, przypominając słynne już wyjście Tomasza Hajty ze studia podczas programu.

Internet bywa bezlitosny, dlatego przypomniano także sytuację z 2004 roku, kiedy to Tomasz Hajto opuścił zgrupowanie z powodów osobistych. No cóż…

Prezes reaguje

Ostatni program „Cafe Futbol” wzbudził najwidoczniej spore zainteresowanie, gdyż nieco wcześniej słowa Tomasza Hajty skomentował Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN odniósł się do opinii w kontekście meczu Polska-Rosja.

Co ciekawe, na wpis odpowiedział sam Tomasz Hajto.

Nadal forsowany żart

Trzeba uważać na to, jakie zdjęcia się lajkuje i komentuje na Instagramie. Przekonał się o tym Tymoteusz Puchacz, który niejednokrotnie usłyszał żart o nieudanym podrywie Julii Wieniawy. O ile przez chwilę różnego rodzaju „memy” mogły wzbudzać uśmiech na twarzy, to teraz jest to dość mocno przestarzały żart.

Jak widać, niektórzy nadal forsują ten temat, co ewidentnie nie zostaje odebrane z uśmiechem, ale już z posmakiem pewnej żenady. Jak to mawiają: ile można?

Komentarze

komentarzy