Barcelona wygrała z Bayernem. Utalentowany defensor trafi na Camp Nou!

Choć Barcelona niedawno doznała dotkliwej porażki z Bayernem, to na pewnej płaszczyźnie udało się „Dumie Katalonii” wygrać ze zwycięzcą Ligi Mistrzów. Mowa o triumfie dotyczącym wyścigu po Sergino Desta. 19-latek już wkrótce zostanie nowym zawodnikiem ekipy z Camp Nou.

Dzięki bardzo obiecującym występom w trakcie sezonu 2019/2020, Sergino Dest wzbudził zainteresowanie wielu czołowych drużyn. Chęć sprowadzenia prawego obrońcy do swojego zespołu wykazywał Bayern Monachium. Niemiecki klub miał jednak problem z ustaleniem kwoty transferu.

Sergino Dest trafi do Barcelony

Wykorzystała to Barcelona, która niedawno sprzedała Nelsona Semedo do Wolverhampton. Jak poinformował Fabrizio Romano, amerykański piłkarz już wkrótce podpisze kontrakt z „Dumą Katalonii”, wiążąc się z hiszpańskim zespołem do 2025 roku. Kosz transferu razem z bonusami ma wynieść około 23 miliony euro.

To nie koniec

Wzmocnienie prawej obrony nie zakończy najprawdopodobniej zakupów Barcelony w kontekście defensywy. Wielokrotny mistrz Hiszpanii chce sprowadzić Erika Garcię z Manchesteru City. Drużyna z Etihad Stadium jest przygotowana na odejście piłkarza, co potwierdzają letnie transfery „The Citizens”.