TVP Sport podjęło decyzję ws. Macieja Szczęsnego

W środę media obiegła informacja dotycząca zatrzymania Macieja Szczęsnego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Od razu o skomentowanie całej sprawy poproszono dyrektora TVP Sport. Choć początkowo nie padły żadne konkretnie decyzje, to w rozmowie z Onetem, Marek Szkolnikowski postanowił przedstawić nowe stanowisko Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, iż we wtorek nad ranem Maciej Szczęsny został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w ramach rutynowej kontroli. Jak się okazało, były reprezentant Polski miał 0,36 promila w organizmie, dlatego kierowcy odebrano prawo jazdy, a samochód przekazano wybranej osobie.

Decyzja TVP Sport ws. Macieja Szczęsnego

56-latek przyznał się do winy oraz podkreślił, iż jest mu potwornie wstyd. O komentarz w sprawie został poproszony dyrektor TVP Sport, który początkowo nie przedstawił ewentualnych konsekwencji, z jakimi może zmierzyć się ekspert stacji.

Sytuacja uległa zmianie, gdyż w rozmowie z serwisem Onet.pl, Marek Szkolnikowski zakomunikował, iż Maciej Szczęsny nie będzie pracować przy dwóch najbliższych meczach kadry, choć początkowo taki był plan – Maciej miał pracować przy dwóch najbliższych meczach reprezentacji Polski, ale nie zrobi tego. W ciągu najbliższych kilku tygodni na pewno nie będzie go na antenie TVP Sport, a potem zobaczymy. To poważna sprawa i nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji. Na pewno reakcja musi być odpowiednia i dać jasny przykład dla innych, żeby się kilka razy zastanowili, zanim zrobią taką głupotę.

fot. TVP Sport